aDuša – mgr. Adriana Kušíková, phd.

adka-kusikova

Dula vo výcviku

Bratislava, Dunajská Streda, Hainburg, Břeclav ďalšie iné pôrodnice podľa dohody

Prenatálne obdobie a samotný pôrod chápem ako zásadnú vec, ktorá nás ovplyvňuje na našej ceste životom. Cítim k nemu veľkú úctu a hĺbku, pretože jeho prostredníctvom sa zrodíme do materiálneho sveta, sem na Zem.

Verím vo vnútornú silu ženy. Motivujem mamičku k tomu, aby dôverovala svojmu telu, prirodzenému procesu pôrodu a zrodu Ženy-Matky.

Dávam priestor intuícii pri plynutí zázraku – zrodu ďalšej dušičky. Pri sprevádzaní poskytujem podporu, aby si žienka, budúca mamka, mohla slobodne a bez nátlaku vybrať miesto, podmienky a spôsob pôrodu. Mám vlastnú skúsenosť s vyvolaným a úžasným prirodzeným pôrodom. Viem, že nie každý pôrod je rovnaký, nie každá matka je rovnaká, deti sú rôzne a k tomu sa ešte aj vyvíjame. Preto cítim rešpekt k príchodu detí a výberu takého spôsobu, ktorý je pre matku a dieťa najlepší.

Vo výchove detí sa zaoberám rešpektujúcim prístupom, vzťahovým rodičovstvom (dojčenie, nosenie, prirodzená hygiena novorodeniatka, tzv. bezplienková komunikačná metóda atď.). Podporujem ochranu životného prostredia a zdravú stravu. Mojou vnútornou filozofiou je pokora voči Vesmíru, Univerzu, Bohu, Prírode; hľadanie rovnováhy; sebapoznanie s vlastným duchovným a osobnostným rozvojom; oddanie sa a prijímanie situácií, ako k nám prichádzajú.

K pôrodom momentálne sprevádzam podľa dohody a v rámci limitovaných možností mojej rodiny a práce.

Kontaktné údaje:

aDula aDuša
Tel.: 0910 351 200
E-mail: ada.kusikova@gmail.com