Mgr. Janka Petrášková

Certifikovaná dula


Bratislava, Hainburg, Trenčín, ďalšie pôrodnice podľa dohody

Zdravím vás, ženy. Som Janka, vzdelaním psychologička a členka Tímu krízovej intervencie Modrý anjel. Od roku 2010 som aj dulou a veľmi som sa v tomto poslaní našla.
Pôrod je pre mňa posvätným časom, prechodovým rituálom v živote ženy. Spolu s dieťatkom sa rodí aj nová bytosť – Matka. Je pre mňa cťou môcť jej byť oporou a sprievodkyňou v tak jedinečnej a intímnej chvíli. Som mamou dvoch dcér, z ktorých druhá prišla na svet doma v kruhu svojich najbližších. Hlboko verím v múdrosť pôrodného procesu, ženského tela a bábätka.
Príprava na pôrod
Ak sa túžite na pôrod pripraviť, získať väčšiu sebadôveru a potrebujete niekoho, kto vás podporí v tom, aby ste hľadala svoju cestu a šla za svojím snom, som vám k dispozícii. Konzultácie poskytujem mamičkám ale i oteckom, ak sa plánujú pôrodu zúčastniť a chcú mať jasnejšie v tom, ako byť skutočnou oporou. Rada sa podelím o svoje vedomosti a skúsenosti v „rýchlokurze“ pozostávajúcom z dvoch osobných stretnutí a zážitkových domácich úloh.

Sprevádzanie
V nedávnej minulosti som aktívne sprevádzala pri pôrodoch v Trenčíne, Hainburgu a v Bratislave (Ružinov, Kramáre, Koch, Antolská). Momentálne sa však starám o druhé bábätko a preto túto službu aktuálne neponúkam. Odhadujem, že od októbra 2018 to bude pre mňa opäť možné.
Iné služby
V prípade záujmu vám môžem ukázať, ako sa bábätko kúpe, prebaľuje, správne nosí, viaže do šatky, ako sa robí „bezplienkovanie“ a pod. Som tu tiež pre vás v prípade, že by vám bolo ťažko, smutno alebo by ste mala pocit, že materstvo nezvládate. Aj tieto pocity patria k materstvu a verím, že my ženy by sme v takýchto chvíľach mali pri sebe stáť. Poskytujem tiež konzultácie na tému vzťahové rodičovstvo a rešpektujúci prístup vo výchove. Rada vás osobne spoznám.

Kontakt:

Mail: dobradula@gmail.com
FB: Janka Petrášková
Tel: 0908/763 868
Blog: janapetraskova.blog.sme.sk